TermoStyle
 
Stiilne, efektiivne ja vastupidav
 • Profileeritud/soonilise disainiga radiaator
 • Lai tootevalik tagab sobivuse erinevate kasutuskohtadega
 • Termostaadi abil saab kasutaja radiaatorit paremini reguleerida, mis omakorda tagab ruumis meeldiva temperatuuri
 • Saab kasutada koos enamiku tootjate pakutavate termostaatidega
 • Eelseadeventiili saab paigaldada nii vasakule kui ka paremale küljele
 • Eelseadeventiil paigaldatakse soovi korral eelnevalt radiaatori külge
 • Vastupidav pakend tagab pikaajalise kaitse nii transpordi ajal kui ka kohapeal
 • Tehniline kirjeldus

Standardne paigalduskomplekt

1. Mitmekülgne lisatarvikute komplekt sisaldab õhutuskorki & pimekorke, kruvisid ja tüübleid

2. L-kujulised seinakronsteinid tagavad paindliku paigalduse (soovi korral saadaval ka muud tüüpi kronsteinid)


 1. Teras ja tootmine
  Termo Teknik järgib paneelradiaatorite tootmisel rahvusvaheliselt tunnustatud standardeid EN 442 & BS EN ISO 9001 ning radiaatoreid toodetakse viiel kaasaegsel tootmisliinil Šveitsis ja Itaalias. Tootmisel kasutatakse külmvaltsitud terast, mis vastab standardile EN 10130; pinnaviimistlus ja värvimine toimuvad vastavalt standardile DIN 55900-1. Paneelradiaatorite tootmisel kasutatava terase paksused on järgmised:
  -paneelid: 1,20 ± 0,09 mm
  -ribid: 0,45 ± 0,05 mm
  -pealmised ja küljekatted: 0,75 ± 0,09 mm
 2. FRibid tagavad maksimaalse soojatootlikkuse
  Ribid keevitatakse 33,33 mm sammuga veekanalite peale, et tagada kõrge soojatootlikkus.
 3. Iga radiaator läbib pärast tootmist rõhukatsed
  -Radiaatori katserõhk: kuni 13 baari
  -Radiaatori töörõhk: kuni 10 baari
  -Maksimaalne töötemperatuur: 95 °C
 4. Pinnaviimistlus ja värvimine
  AKõikide radiaatorite pind viimistletakse enne värvimist. Pinnaviimistluse protsess hõlmab kolme etappi:
  -rasvaeemaldus 55-65 °C juures;
  -fosfaatimine 55-65 °C & pH=4,8-5,5 juures;
  -kolmeastmeline loputusprotsess erinevate juhtivustega.
 5. Värvimine
  Pärast pinnaviimistlust lähevad radiaatorid värvimisse, mis hõlmab järgmist:
  keskkonnasõbralik kruntvärv (magnetvärv): valge vesialuseline epoksüester, kuivab 160 °C juures;
  kvaliteetne pulbervärv: RAL 9016, läikeaste 60, epoksüpolüester, kuivab 180 °C juures. Termo Teknik kasutab kolme Šveitsis asuvat värvimiskabiini, mis tagavad optimaalse energiakasutuse sõltuvalt tootmismahtudest.
 6. Lisatarvikud
  Kõikide Termo Tekniki radiaatoritega kaasnevad tehases paigaldatud ülemised kattevõred ja küljepaneelid, L-kujulised seinakronsteinid ja lisatarvikute kott, mis sisaldab järgmist:
  -kruvid ja plastist seinatüüblid;
  -pimekork G 1/2”;
  -õhutuskork G 1/2”;
  -soovi korral on saadaval ka mitmesugused muud seina- ja põrandakandurid ning lisatarvikud.
 7. Ettevõtte Termo Teknik logo:
  Palun otsige küljepaneelidelt ettevõtte Termo Teknik logo, kuna see garanteerib Termo Tekniki kõrge kvaliteedi ja töökindluse.
 8. Pakend ja märgistamine
  Radiaatorite tagaküljele keevitatud paigalduskõrvu kaitsevad kahjustuste eest plastkatted. Paneelide küljed on kaetud kartongiga, mis kaitseb neid võimalike välisteguritest tulenevate kahjustuste eest. Lisaks on radiaatorid mähitud termokahaneva kile sisse, mis kaitseb neid vee, niiskuse ja tolmu eest.
  Selline tugev pakend viib transpordi käigus, ehituspaigal ja paigalduse ajal tekkida võivate kahjustuste riski miinimumini. Selleks, et vältida radiaatorite pinna ja värvi kahjustumist, on soovitatav hoida radiaatorit pakendis, kuni kõik ehitustööd on lõpule viidud.
 9. Pakendamine kaubaalustele
  Radiaatorite maksimaalseks kaitsmiseks transpordi ja hoiustamise ajal kasutab Termo Teknik eritellimusena valminud aluseid, mis vastavad standardile ISPM 15. Üldjoontes saab radiaatoreid alustele asetada kahte moodi. *Ülaltoodud joonistel esitatud kogused on üksnes näitlikud. Tegelikud kogused kaubaalustel võivad erineda sõltuvalt transpordiviisist ja sihtkohast.
 10. Garantii
  Kõikidele ettevõtte Termo Teknik radiaatoritele kehtib 10-aastane garantii, mis katab materjali- ja tootmisvigu.

Tüübid ja mõõdud

 

Soojusväljastus


lae-alla-nuppLaadige alla soojusväljastustabel!

Kinnituskohtade, suuskade, seinakandurite ja põrandakinnituste andmed ja mõõdudFailide vaatamiseks klikkige allalaadimise ikoonil failinime kõrval:

Gorgieli põrandakandurid


Sigarthi põrandakandur MSC 120-215


Sigarthi seinakanduri tüüp 11


Sigarthi seinakandurite tüübid 21-33

Ühendamisvõimalused


1. Ülemine ja alumine külgühendus samal küljel
top_bottom_same_end_connectionKuum vesi siseneb ülevalt ja väljub alt samal küljel. See on kõige soovitatum ja levinum ning enamikul juhtudel ka kõige energiatõhusam meetod.


2. Ülemine ja alumine külgühendus vastaskülgedel
top_bottom_opposite_end_connectionSeda meetodit soovitatakse tavaliselt pikkade radiaatorite puhul, mille pikkus on 4-5 korda suurem kui kõrgus.

Näide: seda meetodit on soovitatav kasutada sellise radiaatori puhul, mille kõrgus on 500 mm ja pikkus suurem kui 2250 mm (500 x 4,5 = 2250 mm).


3. Alumine külgühendus vastaskülgedel
bottom_opposite_end_connectionSeda meetodit kasutatakse ainult siis, kui muid võimalusi ei ole. Selline ühendusviis vähendab soojatootlikkust 10-20% olenevalt radiaatori kõrgusest. Selle meetodi puhul on väga oluline valida õige soojatootlikkusega radiaator.


4. Ühetorusüsteem

one-pipe-systemSelle paigaldusmeetodi puhul tuleb väga täpselt välja arvutada möödavoolutoru pikkus ja läbimõõt, et viia miinimumini rõhulang, mis vähendab radiaatori soojatootlikkust. Veesurve juhtimiseks võib kasutada pumpa. Sellise ühendusviisi puhul tuleb arvestada sellega, et igal radiaatoril on erinev keskmine temperatuur.


5. Jadaühendus

serial-connectionSeda meetodit kasutatakse mitmete järjestikku paiknevate radiaatorite ühendamiseks ja seda esineb üsna harva. Kui seda peab kasutama, ei tohi jada soojatootlikkuse koondväärtus ületada 7000-8000 kcal/h; vastasel juhul ei piisa tsirkulatsioonipumba võimsusest. Jadaühenduse tootlikkuse arvutamisel tuleb olla hoolikas, sest iga paneeli keskmine veetemperatuur on erinev.


Paigaldussoovitused

Radiaatori paigaldamine eeldab keskmisest paremaid isetegemise oskuseid, mistõttu soovitame me lasta radiaatorid paigaldada professionaalsel ja kvalifitseeritud torulukksepal, kui ei ole just head põhjust seda mitte teha.

Kuna see on hea tava ja aitab ennetada radiaatorite kahjustusi, järgige palun alljärgnevaid juhiseid:

 • radiaator peab jääma pakendisse, kuni viimistlustööd on lõpule viidud ja küte püsivalt sisse lülitatud. See kaitseb radiaatorit viimistlustööde käigus tekkida võivate kahjustuste eest;
 • radiaatorit ei tohi mööda põrandat lohistada, vaid seda tuleb korralikult tõsta;
 • radiaatori ümber peab olema õhuringluse tagamiseks piisavalt ruumi.

Jaotisest “Paigalduskohtade mõju soojatootlikkusele”, mis on toodud allpool, leiate vajadusel rohkem teavet.

 1. Märkige radiaatori asukoht seinale, lähtudes kütteprojektiga määratud peale- ja äravoolukohtadest. Määrake kindlaks ja märkige seinale sellele kinnitatavate kandurite asukohad, võttes arvesse paigalduskõrvade asukohti ja seinakandurite mõõtmeid, mis on toodud selles kataloogis.
 2. Eemaldage kandurite ja muude tarvikute pakk radiaatori küljest, lõigates selleks kile ja pappümbrise radiaatori põhja all vajalikest kohtadest katki.
 3. Kinnitage kandurid tarvikute komplektis sisalduvate tüüblite ja kruvide abil seina külge. Veenduge, et plastist summutid on kandurite külge kinnitatud, et ennetada ebameeldivaid helisid radiaatori kasutamise ajal.
 4. Lõigake lahti kile ja pappümbris radiaatori taga paigalduskõrvade kohal ja eemaldage neilt katted. Paigaldage radiaator kanduritele.
 5. Paigaldage radiaatorile pimekork ja õhutuskork ning ühendage torud radiaatoriga.

Paigalduskohtade mõju soojatootlikkusele

Radiaatori ümbrus peab olema tühi, et tagada kataloogis esitatud soojatootlikkus. Kui mis tahes põhjusel kasutatakse mõnda ülaltoodud paigaldusmeetoditest, väheneb soojatootlikkus vastavalt joonistel näidatule.

Näide:
kui 600/22/1000 radiaator on ühendatud nagu joonisel 5 ja kui a = 18 cm, on efektiivsus 0,81; Qn = 1672 vatti (kataloogi põhjal)

Tegelik soojatootlikkus on
Qn = 1672 x 0,81
Qn = 1354 vatti

Peegelpind (nt alumiiniumleht) radiaatori taga oleval seinal suurendab efektiivsust, peegeldades soojust tagasi ruumi. See on eriti oluline, kui radiaator paigaldatakse klaasist akna või õhukese soojustamata seina ette.

Vee kogus ja kaal

Soojuskadude arvutamine ja radiaatorite valik


Õige radiaatori valimisel on kaks peamist tegurit, millega tuleb arvestada:

 1. soovitud toatemperatuur;
 2. soojuskadu köetavast ruumist. See sõltub väga paljudest erinevatest teguritest, nagu näiteks seina tüüp (kivisein, soojustatud kivisein jne), välisseinte arv, mis on ruumi kohal/all, akendealune pind, akende materjal jne.

Soojuskadude arvutamine võib olla keerukas, mistõttu soovitame me täpsete arvutuste saamiseks konsulteerida kütteinseneriga. Siiski on olemas praktiline meetod soojuskao ja vajamineva radiaatori suuruse väljaarvutamiseks. Ruumi umbkaudse soojuskao saab välja arvutada, kui mõõta ära ruumala kuupmeetrites ja seejärel rakendada saadud arvule alljärgnevaid tegureid.

Puhketoad: 50
Magamistoad & köögid: 45
Üldkasutatavad alad: 40

Näide:

“soojuskadu = ruumi ruumala (H x W x L) x tegur”

Ruumi kõrgus: 2,5 m
Ruumi laius: 5,0 m
Ruumi pikkus: 6,0 m
Seega on ruumala: H (2,5 m) X W (5,0 m) X L (6,0 m) = 75 m3

75 m3 suuruse puhketoa soojuskadu arvutatakse järgmiselt:

75 m3 x 50= 3750 vatti (Dt50C)

Täpipealt soojavajadusele vastava radiaatori valimine ei pruugi olla võimalik, mistõttu tuleb valida nõutule lähima soojustootlikkusega radiaator. Suurte ruumide puhul võivad osutuda vajalikuks kaks radiaatorit, et tagada meeldiv temperatuur. Kahe radiaatori tootlikkus kokku peab olema võrdne ruumi soojavajadusega.

Survelanguste arvutamine


Rõhulang torustikus tuleneb voolutakistusest. Rõhulangu koondväärtus on sobiva suurusega pumba valikul ülioluline. Radiaatori rõhulang sõltub vee voolukiirusest ja radiaatori suurusest. Suuremate radiaatorite puhul on see olulisem.

Paneelradiaatorite rõhulangu arvutamise käik osana kogu süsteemi üldisest rõhulangust on toodud allpool koos näitega.
Radiaatori rõhulangu leidmiseks kasutatakse radiaatorite rõhulangu graafikuid koos eelseadeventiiliga ja ilma selleta (juhime teie tähelepanu sellele, et eelseadeventiiliga radiaatorite puhul viitame me oma dokumentatsioonis eelseadeventiili tarnijale, kelleks on Heimeier).

Radiaatori rõhulang ilma eelseadeventiilita

pressure_drop_tableNäide: milline on rõhulang radiaatori puhul, mille mõõtmed on 600/22/1000?

Qn = 1672 vatti = 1441 kcal/h 600/22/1000 radiaatori puhul, kui nimitemperatuurid on 75/65/20
Vee voolukiirus = Qn/(pealevooluvee temperatuur-äravooluvee temperatuur)
Vee voolukiirus = 1441 / (75-65)
Vee voolukiirus = 144,1 kg/h
Kui on teada vee voolukiirus ehk 144,1, saab graafiku y-teljelt välja lugeda, et rõhulang on 0,002 baari (kasutades tüüp 22 liini).

Eelseadeventiiliga radiaatori rõhulangu tabel
pressure_drop_chart

Radiaatori tootlikkus erineva soojusgraafiku ja ruumitemperatuuri juures


Radiaatori soojatootlikkus varieerub vastavalt vee- ja toatemperatuuri muutustele.

Soojatootlikkus muude temperatuuride kui 75/65 °C, erinevate peale- ja äravooluvee temperatuuride ja 20 °C toatemperatuuri juures arvutatakse F-tegurite abil, mis võimaldavad teil teha kindlaks standardse radiaatori (75/65 °C ja 20 °C) tootlikkuse erinevate vee- ja toatemperatuuride juures.

F-tegurid on toodud tabelis 2 (vt F-tegurite tabelit allpool).
Alljärgnevalt kaks näidet F-tegurite kasutamise kohta:

Näide 1:
600/22/1000 Termolux Classic radiaatori soojatootlikkus 75/65 °C ja 20 °C juures on Qn = 1672 vatti (tabeli 1.A. põhjal). Milline on soojatootlikkus siis, kui vee peale-/äravoolutemperatuur on 70/55 °C ja toatemperatuur 18 °C?

Termoluxi F-tegurite tabelis (tabel 2) näitab esimene veerg pealevooluvee temperatuuri; teises veerus on toatemperatuur ja horisontaalsetel ridadel äravooluvee temperatuur. Nende andmete ristamisel leiategi F-teguri.

F-tegur 70/55 °C ja 18 °C juures on 1,18. Uus soojatootlikkus arvutatakse järgmise valemi abil:

Q = Qn / F
Q = 1672 / 1,18
Q = 1417 vatti

Q: nõutav soojatootlikkus
Qn: standardne soojatootlikkus (75/65 °C ja 20 °C juures)
F: tootlikkustegur tabelist

Näide 2:
F-tegurite tabelit saab kasutada ka sellisesse kohta (ruumi või alale) radiaatori valimiseks, mille soojusvajadus on juba välja arvutatud.

Oletame, et ruumi arvutuslik soojusvajadus on Q = 1500 vatti. Kuidas valida ja välja arvutada standardse radiaatori soojatootlikkus, kui vee peale-/äravoolutemperatuurid on 70/55 °C ja toatemperatuur 18 °C?

F-väärtus tabelist 2 (vt F-väärtuste tabelit allpool) on 1,18.

Qn = Q x F
Qn = 1500 x 1,18
Qn = 1770 vatti

Seejärel valime tabelist 1.A (75/65 °C ja 20 °C juures) radiaatori, mille Qn = 1770 vatti.

Kui me valime kataloogist radiaatori, mille soojatootlikkus on 1770 vati asemel 1500 vatti, ei saavuta me soovitud toatemperatuuri.

Ülaltoodud näide näitab, kuidas saab mittestandardse tingimuse muuta standardtingimuseks.


lae-alla-nuppTABEL 2A. PANEELRADIAATORITE F-TEGURITE TABEL


lae-alla-nuppTABEL 2B. TERMOLINE JA TERMOLINE PLUS RADIAATORITE F-TEGURITE TABEL